Gruppeledelsen

  • Gruppeleder(Næstformand)

    Julie Bjergbakke

    Herningvej 40 B
    8600 Silkeborg
    Tlf.: 25 70 70 38
    E-mail: gruppeleder@silkeborggruppe.dk

    Gruppelederen er valgt af og i blandt lederne, for en toårig periode. Valget fortages på det sidste ledermøde inden gruppemødet og konstitueres på gruppemødet. Julie er på valg igen i år 2018.

  • Grupperådsformand(Formand)

    Kaj Jørgensen

    Fyrresvinget 8B
    8600 Silkeborg
    Tlf.: 40 53 65 36
    E-mail: formand@silkeborggruppe.dk

    Valgt på det årlige gruppemøde ulige år. Kaj er på valg igen i år 2017.

  • Kasserer

    Tine Kiilerich

    Skovbrynet 11
    8600 Silkeborg
    E-mail: kasserer@silkeborggruppe.dk

    Kasseren bliver valgt på det årlige gruppemøde i lige år. Tine er på valg igen i år 2018.

  • Afdelingsleder, Alderslyst

    Mette Wilhelmsen

    Lupinvej 22, 2 th
    8600 Silkeborg
    tlf. 

    E-mail: alderslyst@silkeborggruppe.dk

  • Afdelingsleder, Funder

    Vakant


    8600 Silkeborg
    Tlf.: 
    E-mail: funder@silkeborggruppe.dk

  • Afdelingsleder, Gødvad

    Knud Fjordvald

    Ystadvej 23
    8600 Silkeborg
    Tlf.: 86 81 69 50
    E-Mail: godvad@silkeborggruppe.dk

  • Afdelingsleder, Virklund

    Vakant


    8600 Silkeborg
    E-mail: virklund@silkeborggruppe.dk

 

 

Husk vores
LOPPEMARKED
på Hagemannsvej 16,
hver mandag kl. 15-17


kom og aflever dine
brugte lopper,
og se om du kan finde
nogle nye

 


Silkeborgspejderne

 

 


 

Besøg Trollhytten's hjemmeside

www.trollhytten.dk

 


 

KFUM-Spejdernes webshop:

KFUM-Spejderne Silkeborg | Hagemannsvej 16 | 8600 Silkeborg | cvr. 18 21 43 42 | kontakt@silkeborggruppe.dk

  • Mastercard (Udenlandske kort), Debit Mastercard, Mastercard DK
  • VISA/Dankort