Bestyrelsen

KFUM-Spejderne

Silkeborg Gruppe

Besøg Trollhytten - www.trollhytten.dk

Gruppeledelsen

Forretningsudvalg (FU)

Gruppeleder(Næstformand)

Julie Bjergbakke

Herningvej 40 B

8600 Silkeborg

Tlf.: 25 70 70 38

E-mail: gruppeleder@silkeborggruppe.dk

Gruppelederen er valgt af og i blandt lederne, for en toårig periode. Valget fortages på det sidste ledermøde inden gruppemødet og konstitueres på gruppemødet. Julie er på valg igen i år 2020.

 

Grupperådsformand(Formand)

Kaj Jørgensen

Fyrresvinget 8B

8600 Silkeborg

Tlf.: 40 53 65 36

E-mail: formand@silkeborggruppe.dk

Valgt på det årlige gruppemøde ulige år. Kaj er på valg igen i år 2019.

 

Kasserer

Martin Thomsen

A.Andersens Vej 1D

8600 Silkeborg

Tlf.: 22 50 22 32

E-mail: kasserer@silkeborggruppe.dk

Kasseren bliver valgt på det årlige gruppemøde i lige år. Kassereren er på valg igen i år 2020.

Afdelingsledere

Afdelingsleder, Alderslyst

Mette Wilhelmsen

Lupinvej 22, 2 th

8600 Silkeborg

Tlf.

E-mail: alderslyst@silkeborggruppe.dk

 

 

 

Afdelingsleder, Funder

Julie Bjergbakke

Herningvej 40 B

8600 Silkeborg

Tlf.: 25 70 70 38

E-mail: funder@silkeborggruppe.dk

 

 

 

Afdelingsleder, Gødvad

Knud Fjordvald

Ystadvej 23

8600 Silkeborg

Tlf.: 86 81 69 50

E-Mail: godvad@silkeborggruppe.dk

 

 

 

Afdelingsleder, Virklund

Vakant

 

8600 Silkeborg

E-mail: virklund@silkeborggruppe.dk

KFUM-Spejderne Silkeborg | Hagemannsvej 16 | 8600 Silkeborg | cvr. 18 21 43 42 | kontakt@silkeborggruppe.dk